AFDELING VOOR DE BEËDIGD VERTALER/TOLK

TARIEVEN VERTALERS

basistarief per regel naar logogrammentaal

1,00

basistarief per woord Nederlands – Frans

0,063

basistarief per woord Fins, Lets, Ests, Sloveens, Litouws, Albanees, Maltees, Hebreeuws, Tibetaans, Turkse talen en Romatalen

0,098

basistarief andere talen

0,085

ADRESSEN TAXATIEBUREAUS

Antwerpen gerechtskosten (ROJ) <taxatie.antwerpen@just.fgov.be>;

Gerechtkosten Limburg Taxatie (ROJ) <taxatie.limburg@just.fgov.be>;

Gerechtkosten taxatie Oost-Vlaanderen (ROJ) <taxatie.oost-vlaanderen@just.fgov.be>;

Gerechtkosten Taxatie West-Vlaanderen (Roj) <taxatie.West-Vlaanderen@just.fgov.be>;

Gerechtkosten Leuven Taxatie (ROJ) <taxatie.leuven@just.fgov.be>;

Gerechtkosten taxatie Brussel (ROJ) <taxatie.brussel@just.fgov.be>;

BXL Taxation Frais De justice Bruxelles (ROJ) <taxation.bruxelles@just.fgov.be>;

Frais de Justice taxation Nivelles (ROJ) <taxation.nivelles@just.fgov.be>;

Frais de Justice Taxation Hainaut (ROJ) <taxation.hainaut@just.fgov.be>;

Frais de Justice Taxation Namur (ROJ) <taxation.Namur@just.fgov.be>;

Frais de Justice taxation Luxembourg (ROJ) <taxation.luxembourg@just.fgov.be>;

Frais de Justice Taxation Liège (ROJ) <taxation.Liege@just.fgov.be>;

Eupen <taxierung.eupen@just.fgov.be>  

TARIEVEN TOLKEN

basistarief prestatie

50,34

Kilometervergoeding

0,5555

Wachttijd

35,66

NIEUWS

Beëdigd tolken stappen naar het gerecht

Court interpreters take state to court LOWELL — The Massachusetts Association of Court Interpreters has filed a class action lawsuit against the state’s Trial Court, alleging that the department has violated state and federal labor laws and deprived non-English speakers of their right to equal treatment. The lawsuit, filed Friday with the Supreme Judicial Court, […]

Ontwerp-kb

Hieronder een samenvatting van het ontwerp-kb over de tarieven dat de directeur-generaal RO begin oktober 2015 heeft voorgesteld: Veuillez trouver ci-dessous le projet d’AR que le directeur général OJ a présenté début octobre. Vertalers/Traducteurs 0,06 per woord Frans/Nederlands; 0,08 per woord andere talen; Voor Japans, Koreaans, Indische talen, blindenschrift, Hongaars, Estisch en Fins: 0,90 per […]

Fiscale fiche 281.50 voor wie voor Leuven werkt

Wie voor Leuven tolkt of vertaalt: Leuven stuurt een fiscale fiche 281.50 voor de eerste maanden van 2014. De fiche voor de rest van het jaar komt van Brussel. Het boekhoudsysteem is de loop van het jaar 2014 veranderd. De fiche die van Leuven komt, stemt overeen met de periode van 2014 waarin het oude boekhoudsysteem nog […]

SITUATIE BEËDIGD TOLKEN IN NEDERLAND

SITUATIE BEËDIGD TOLKEN IN NEDERLAND (Uit “Briskmagazine – internetmagazine voor ondernemers”) (http://www.briskmagazine.nl/nieuws/3409/tolken-weigeren-overheidswerk-tegen-verplichte-dumptarieven-.html) Tolken weigeren overheidswerk tegen verplichte dumptarieven             Tolken weigeren sinds 1 april massaal werk voor opsporingsdiensten, FIOD, douane en andere diensten in het publieke domein, zoals de Marechaussee op Schiphol. De KMAR, die op grote schaal gebruik maakt van telefonische tolken bij de […]

OVERLEG MET DE MINISTER VAN JUSTITIE – OPROEP TOT GETUIGENISSEN

Op 17 november heeft Lextra Lingua vzw een afspraak met de kabinetschef van minister van Justitie Geens. Samen met andere verenigingen, werken we aan een nota waarin we de betalingsachterstand aanklagen en voorstellen doen om hem weg te werken.  De nota pakt ook ruimere problemen aan (omgaan met tolken, vereenvoudiging van de facturatie, gedragscode, uitvoering […]

Nieuw: permanentiedienst voor gerechtstolken

15 september 2014 Lextra Lingua vzw, vereniging van beëdigde vertalers en tolken, start een permanentiedienst voor gerechtstolken. Het probleem is bekend: steeds minder tolken willen voor Justitie of politie werken. Gevolg: agenten moeten vaak tientallen mensen opbellen om een tolk te vinden. Dat kost niet alleen tijd maar ook geld. De oplossing? Een permanentiedienst.   […]

Info voor wie tolkt voor de politierechtbank in Leuven

Tot nu toe kregen we in de politierechtbank één gemeenschappelijke vordering, één vordering voor alle mensen voor wie we moeten tolken samen. De zaken zijn er veel korter dan in een correctionele rechtbank. Vandaar. Vanaf nu krijg je op de politierechtbank een vordering per zaak.

Federale Overheidsdienst justitie

‘Directoraat-generaal Rechterlijke Organisatie* Dienst Gerechtskosten in Strafzaken CONTACT Kevin Nooyens, attaché   TEL 02 552 27 13 FAX 02 652 27 76 Ë-MAIL , ADRES Waterloolaan 115,1000 Brussel DATUM 24 juni-2014   KOPIE betreft Toekenning van wachtvergoeding indien geen prestatie geleverd kon worden, Geachte, De FOD Justitie – Dienst Gerechtskosten in Strafzaken heeft de eer […]